Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Le Pont Neuf v podzimním podvečeru

A73/328

Gabriel Marie Biessy (1854-1935)

LE PONT NEUF V PODZIMNÍM PODVEČERU

1923
Olej na plátně, 46x38 cm. Pozoruhodně zachycená atmosféra končícího dne s vířícím listím a blikajícími světélky na nábřeží a mostě Pont Neuf, to vše zahaleno do slábnoucího oparu zlatavých červánků a modravého přítmí nadcházející noci. Skvělá ukázka nejpůsobivějších tradic francouzského malířství z přelomu a první čtvrtiny 20. stol.

Vyvolávací cena: 35 000 Kč