Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Sedící akt

A73/331

Josef Koudelka (1877-1960)

SEDÍCÍ AKT

Olej na plátně, 95x63,5 cm, sign. vpravo dole "Joža Koudelka". Rámováno. Stav B.

Josef Koudelka se narodil v Kloboukách u Brna. Od roku 1894 studoval na pražské akademii u F. Sequense, M. Pirnera, V. Brožíka a H. Schwaigera. Poté absolvoval také studijní pobyty v Lublani a v Itálii. Po návratu pracoval hlavně na Horňácku, spolupracoval z F. Úprkou. Studoval slovácký folklór a věnoval se i portrétní malbě. Byl členem SVU Mánes, uspořádal mnoho výstav v Praze i jiných československých městech. Jeho práce jsou zastoupeny v mnohých kolekcích včetně pražské Národní galerie. Vedle J. Úprky a A. Frolky se řadí k našim předním a již ve své době nejprodávanějším folklórním malířům.

Vyvolávací cena: 15 000 Kč
Vydražená cena: 17 000 Kč