Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Akt

A73/332

Josef Jiří Kamenický (1910-1974)

AKT

Olej na plátně, 50x40 cm, sign. vlevo dole "J. J. Kamenický". Verso "Ověřovací list" s podpisem umělce. Rámováno. Stav A.

Josef Jiří Kamenický - brněnský malíř, studoval na škole uměleckých řemesel v Brně a na pražské akademii u prof. Nechleby. Zabýval se moravským venkovem a také zvyky a náboženskými tradicemi. V rámci své tvorby používal pseudonymy Josef Steiner, A. Lískovec a Julius Horn.

Vyvolávací cena: 5 000 Kč