A73/332
Josef Jiří Kamenický (1910-1974)
AKT
Olej na plátně, 50x40 cm, sign. vlevo dole "J. J. Kamenický". Verso "Ověřovací list" s podpisem umělce. Rámováno. Stav A.
Josef Jiří Kamenický - brněnský malíř, studoval na škole uměleckých řemesel v Brně a na pražské akademii u prof. Nechleby. Zabýval se moravským venkovem a také zvyky a náboženskými tradicemi. V rámci své tvorby používal pseudonymy Josef Steiner, A. Lískovec a Julius Horn.
Vyvolávací cena: 5 000 Kč