A73/334
Míla Doleželová (1922-1993)
CIKÁNKA V ČERVENÉM ŠÁTKU
Olej na sololitu, 148x48,5 cm, verso věnování s podpisem umělkyně. Rámováno. Stav A.
Míla Doleželová - malířka narozená roku 1922 v Prostějově, absolventka Akademie výtvarných umění v Praze v grafické speciálce prof. Vl. Pukla, jehož asistentkou na akademii pak zůstala ještě několik dalších let. Pedagogickou dráhu však poté opouští a plně se věnuje malbě - figurální a především monumentální, čerpající intenzívně ze života Romů, později pak prostých lidí obecně.
Vyvolávací cena: 75 000 Kč
Vydražená cena: 75 000 Kč
Vydražená cena: 75 000 Kč