Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Dvojice zátiší

A73/337

Alois Kučera (1905-1962)

DVOJICE ZÁTIŠÍ

1958, 1959
Olej na lepence, 14x30,5 cm a 15x34 cm, sign. a dat. vpravo nahoře "A. Kučera 58", resp. vlevo nahoře "A. Kučera 59". Rámováno. Stav A-B.

Alois Kučera - olomoucký malíř krajin, kytic a zátiší. Studoval na pražské Umělecko-průmyslové škole u prof. V. H. Brunnera. Vystavoval v rámci Skupiny olomouckých výtvarníků, vyučoval na Palackého univerzitě v Olomouci.

Vyvolávací cena: 5 000 Kč