Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Malovaný džbán

A73/549

MALOVANÝ DŽBÁN

Morava, Telč, Lidová malírna v Telči, návrh František Fromek 20. - 30. léta 20. stol.
Džbán z měkké kameniny s krátkým úzkým hrdlem a páskovým uchem, na krémové glazuře pestře malovaný stylizovaným florálním a ornamentálním dekorem podle lidových vzorů s ústředním motivem dvojice bažantů na květinové girlandě. V. 31 cm. Na podední hnědá štětcová značka malírny a vzoru: "F. 71. TELČ". Stav A/B. Krakelovaná glazura.

Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Vydražená cena: 16 100 Kč