A73/549
MALOVANÝ DŽBÁN
Morava, Telč, Lidová malírna v Telči,
návrh František Fromek 20. - 30. léta 20. stol.
Džbán z měkké kameniny s krátkým úzkým hrdlem a páskovým uchem, na krémové glazuře pestře malovaný stylizovaným florálním a ornamentálním dekorem podle lidových vzorů s ústředním motivem dvojice bažantů na květinové girlandě.
V. 31 cm.
Na podední hnědá štětcová značka malírny a vzoru: "F. 71. TELČ".
Stav A/B.
Krakelovaná glazura.
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Vydražená cena: 16 100 Kč
Vydražená cena: 16 100 Kč