Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Torzo

A73/556

Rudolf Hlavica (1897-1971)

TORZO

Morava, Letovice, Pexider, 2. čtvrt. 20. stol.
Torzo nahé dívčí postavy pod kolena, bez paží, zachycené v rotačním pohybu patrně při koupání, na nízkém oválném podstavci s florálními výhonky (zřejmě rákosí), pórovina bíle glazovaná. V. 37 cm. Sign. na plintu "RUDOLF HLAVICA", zespodu vtlačená značka "PEXIDER Letovice", nálepka "SKLO SLÁMA BRNO". Stav restaurováno.

Rudolf Hlavica - sochař, bratr Emila a Františka Hlavicových, studoval na VŠUP v Praze u Š. Zálešáka, tvořil zejména podobizny z kovu a keramiky. Je autorem pomníku M. R. Štefánika v Zariečí na Slovensku či bronzové sochy Elektry v Přerově (1936).

Vyvolávací cena: 1 900 Kč