Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Buddha Šákjamuni

A73/621

BUDDHA ŠÁKJAMUNI

Tibet/Nepál, 18. stol.
Velká plastika historického Buddhy Šákjamuni, oděného v mnišském rouchu dhotí s dekorativním úponkovým motivem na lemu, sedícího v lotosovém sedu vadžrapárjankasana na lotosovém piedestalu, pravá ruka v pozici mudry Bhumisparša ("dotýkání země", v níž si bere zemi jako svědka svého osvícení), levá v mudře meditace džhána (dhjána), cizelovaný bronz zlacený za horka, na vlasech zbytky polychromie, původní "zadeklování", v oblasti kříže zádové části postavy rytý text mantry, v. 25 cm.

Vyvolávací cena: 950 000 Kč
Vydražená cena: 950 000 Kč