Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Sv. Jan Nepomucký

A73/805

SV. JAN NEPOMUCKÝ

Čechy, 19. stol.
Lidová dřevořezba představuje nejznámějšího českého světce a patrona, oděného v tradičním kanovnickém rouchu, stojícího na nízkém profilovaném soklu, hlava s plechovou svatozáří s 5 hvězdami je lehce skloněna k pravé straně, pravou rukou si světec tiskne k hrudi kříž, v levé, svěšené, drží biret. Plastika je pojednána jako vysoký reliéf, koncipována pro čelní pohled, zadní strana je hladká, nezdobená. Dřevo, polychromie, zlacení, v. 29,5 cm. Stav C. Na levé ruce 2 odlomené prsty, stopy červotoče, rez, místy oloupaná polychromie.

Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Vydražená cena: 3 700 Kč