A73/808
MADONA SVATOHORSKÁ
Čechy, patrně Zalány,
19. stol.
Lidová variace milostné sochy Panny Marie Příbramské na nízkém trojúhelném soklu. Madona na levé paži nese Ježíška, jehož přidržuje pravicí pod krkem, hlavy obou postav jsou korunované. Řezba je pojednána jako vysoký reliéf, koncipována pro čelní pohled, zadní strana je plochá, nezdobená. Dřevo, polychromie, zlacení, v. 41,5 cm.
Vyvolávací cena: 5 500 Kč