A73/809
MADONA VAMBEŘICKÁ
Čechy,
19. stol.
Lidová řezba představuje stojící, původně korunovanou Pannu Marie s dítětem na pravé a jablkem v levé ruce, na novějším nezdobeném podstavci. Jedná se o rustikální variaci milostné sochy Panny Marie vambeřické. Dřevo, polychromie, zlacení, v. figury 22 cm.
Stav C.
Chybí obě koruny a holubice v ruce dítěte + další oděrky v polychromii, především na zadní straně plastiky.
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Vydražená cena: 2 200 Kč
Vydražená cena: 2 200 Kč