Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Madona vambeřická

A73/809

MADONA VAMBEŘICKÁ

Čechy, 19. stol.
Lidová řezba představuje stojící, původně korunovanou Pannu Marie s dítětem na pravé a jablkem v levé ruce, na novějším nezdobeném podstavci. Jedná se o rustikální variaci milostné sochy Panny Marie vambeřické. Dřevo, polychromie, zlacení, v. figury 22 cm. Stav C. Chybí obě koruny a holubice v ruce dítěte + další oděrky v polychromii, především na zadní straně plastiky.

Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Vydražená cena: 2 200 Kč