Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Sv. Jiří

A73/816

SV. JIŘÍ

Kladsko, posl. třetina 19. stol.
Lidová podmalba na skle zachycuje světce na koni, zabíjejícího draka. Tempera se zlacením, rámováno v dřevěném rámu se závěsem, 36x28 cm. Stav B/C. Srov.: Ivana Kubečková - Luboš Kafka, Lidové podmalby na skle ze sbírek Středočeského muzea v Roztokách u Prahy, Roztoky 2017, s. 65-66.

Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Vydražená cena: 5 500 Kč