Hlavní stránka > Aukce > 74. Médium Papír > Derrière Le Miroir N° 101-102-103

A74/039

Vasilij Kandinskij (1866-1944)

Aimé Maeght (1906-1981)

DERRIÈRE LE MIROIR N° 101-102-103

1957
Tři barevné litografie Kandinského akvarelů, 2 na dvoustránce 37,8x55,3 cm, jeden volně 37,8x27,5 cm s texty Jeana Cassoua "The Music of Kandinsky" a Pierra Volboudta "Prestiges and reflections of a creation". Vydáno k příležitosti výstavy 62 obrazů z let 1910 až 1935 od Kandinského v Galerii Maeght. Velmi dobrý stav, sklad na dvoulistě, ohnuté rožky.

Francouzský obchodník s uměním, sběratel, litograf a vydavatel. Založil Galerii Maeght v Paříži a Barceloně a Fondation Maeght v Saint-Paul-de-Vence poblíž Nice. V mládí Maeght studoval umění a hudbu a vyučil se litografem na Ecole des Beaux-Arts v Nîmes. Jeho první komerční setkání v uměleckém světě přišlo v roce 1930, kdy Pierre Bonnard přišel do jeho obchodu v Cannes a nechal Maeghtovi vytisknout program pro koncert Maurice Chevaliera s Bonnardovou litografií. Poté, co byly programy vyrobeny, Maeght umístil litografii do výlohy tiskárny. Rychlý prodej povzbudil umělce, aby mu dal druhý obrázek. Maeght debutoval v Paříži jako významný obchodník s uměním na Rue de Teheran v roce 1945, po druhé světové válce . Na prodej byly všechny obrazy, které vytvořil Henri Matisse během války. Zastupoval také Alexandra Caldera, Georgese Braquea , Marca Chagalla, Alberta Giacomettiho , Joana Miró a Fernanda Légera . Velkou část svého úspěchu jako obchodníka připisoval své manželce Marguerite Maeght. Aimé Maeght byl zakladatelem, redaktorem a vydavatelem francouzského uměleckého časopisu Derrière le Miroir, který vznikl v roce 1946 a vycházel nepřetržitě až do roku 1982. Se svou ženou Marguerite založil Fondation Maeght

Vyvolávací cena: 6 000 Kč
Vydražená cena: 10 000 Kč