Hlavní stránka > Aukce > 74. Médium Papír > Trojice knih v individuálních kožených vazbách

A74/066

Různí autoři

TROJICE KNIH V INDIVIDUÁLNÍCH KOŽENÝCH VAZBÁCH

Písničky "modloslužebníků". Vel. 12°, 18,4x11 cm, 175 s., česky, luxusní celokožená vazba v tmavě modré kozině z dílny Marie Moravcové v Praze Vršovicích, zdobená zlacenou ornamentikou v art-decovém tvarosloví, hřbet s pěti vazy. Titulní strana tištěná v černé barvě, nakladatel A. Píša knihkupec C.K. České vysoké školy technické v Brně, 1914, čtvrté vydání. Tisk Moravské akciové knihtiskárny v Brně. Edvard Bém: Neznámá pout, pět dějství s předehrou a dohrou. Vel. 8°, 21x14cm, 120 s., česky, červená celokožená vazba, hřbet s pěti vazy, signována na titulní straně, která je tištěna v červené a černé barvě, ražená značka vazače "A. MALÍK-PRAHA" je značena na zadním přídeští. Tento 9. svazek knihovny Kytice vydávané Drem Milanem Svobodou v Praze VII, tisk Průmyslová tiskárna v Praze, úprava a kresby Václava Maška. Zvláštní vydání na holandském papíře o 100 výtiscích, tento exemplář má číslo 17. Kartónové pouzdro lehce poškozeno, jinak výborný stav. A. J. Mounteney-Jephson: Emil Paša a vzpoura v Aequatorii. Vel. 8°, 23x16 cm, 406 s., česky. Celokožená "předbradáčovská" vazba s pěti vazy, titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Přehlédl a spolupracoval H.M. Stanley, přeložili G. Dörfl, E. Krásnohorská a P. Sobotka, vydavatel J.R. Vilímek Praha roku 1891. Kartonové pouzdro zdobené škrobovým papírem má lehce odřené strany, jinak výborný stav.

Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Vydražená cena: 2 000 Kč