Hlavní stránka > Aukce > 74. Médium Papír > Vlastní životopis

A74/076

Benvenuto Cellini (1500-1571)

Cyril Bouda (1901-1984)

VLASTNÍ ŽIVOTOPIS

1939
Vel. 4°, 29x22 cm, 437 číslovaných s., česky, přeložili Josef Mach a A. Felix. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Graficky doprovodil 31 mědirytinami Cyril Bouda, podepsán pod tiráží. Luxusní umělecká knižní vazba z roku 1939, celokožená, přírodní teletina, vázal Jenda Rajman. Přední a zadní desky zdobí slepotisk a zlatá linka, hřbet s 5 vazy, slepotiskem, zlacenými hvězdičkami a zlatými typy, vnitřní okraje desek lemovány slepotiskovou linkou. Kapitálek trojbarevný trojvrstvý, zlacená horní ořízka. Značeno zlatou ražbou na zadním přídeští “RAJMAN ROŽĎALOVICE”. Vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu v Praze roku 1939 v celkovém nákladu 99 výtisků na holandském papíru s vodoznakem, tento exemplář nese číslo 94. Na předním přídeští ex libris V. Janka od C. Boudy. Velmi dobrý stav, pouze nepatrné oděrky na vazbě a papír místy lehce skvrnitý.

Benvenuto Cellini byl italský zlatník, sochař a spisovatel, který se stal známý svými manýristickými kovovými sochami na přechodu renesance a baroka, šperky a mincemi i knihou „Vlastní životopis“.

Vyvolávací cena: 1 800 Kč
Vydražená cena: 8 000 Kč