A74/078
Antonín Matějček (1889-1950)
Jan (Jenda) Rajman (1892-1965)
ČESKÁ MALBA GOTICKÁ
1938
Vel. 2°, 36,8x26,5 cm. 177 číslovaných s., 276 obr. příloh (část. barevné), česky. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Úpravu navrhl F. Muzika. Pevná celokožená individuální vazba v přírodní vepřovici s raženým gotizujícím dekorem, hřbet s pěti vazy a zlatými typy, značeno na zadním přídeští zlatou ražbou "RAJMAN ROŽĎALOVICE"; horní zlatá ořízka. Vydalo nakladatelství Melantrich a. s. v Praze roku 1938 k dvacátému výročí Československé republiky. Pevné kartonové pouzdro s koženým potahem.
Takřka perfektní stav, pouze nepatrné oděrky (hřbet, vazba), poškozené kartonové pouzdro.
Vydražená cena: 2 200 Kč