A74/112
František Tichý (1896-1961)
KOUZELNÍK S KARTAMI II.
1939
Lept na papíru , výřez pasparty 27,5x17 cm (39,6x29,5 cm). Signováno a datováno tužkou uprostřed pod tiskovou plochou.
Rámováno, zaskleno.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.
Vyvolávací cena: 9 500 Kč
Vydražená cena: 30 000 Kč
Vydražená cena: 30 000 Kč