A74/114
František Tichý (1896-1961)
SVATEBNÍ OZNÁMENÍ VÁCLAVA CHOCHOLY
Suchá jehla na papíře, 7,4x7,2 cm, (19,5x14,5 cm). Tužkou číslováno 3/10 a signováno dole pod tištěnou plochou.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Vydražená cena: 12 500 Kč
Vydražená cena: 12 500 Kč