Hlavní stránka > Aukce > 74. Médium Papír > Dvojice bibliofilií

A74/143

DVOJICE BIBLIOFILIÍ

1952, 1953
Jules Barbey d`Aurevilly: Stránka z historie (1603). Vel. 8°, 20x13 cm. 50 číslovaných stran na ručním papíru Holland Pannekoek, česky, přeložil Kamill Resler. Titulní strana tištěna v černé barvě. Volné archy v papírové obálce. Frontispis s portrétem spisovatele, ilustrace a obálka (dřevoryty - některé dvoubarevné) Jiří Šindler. Vytiskl Jaroslav Picka v Praze jako jediný věnovací výtisk - "zkušební tisk" (značeno v tiráži) roku 1952. Velmi dobrý stav, pouze lehce poškozený hřbet obálky, jeden arch nerozřezaný. Jakub Deml: Moji přátelé. Vel. 12°, 17,5x11 cm. 47 číslovaných stran na ručním papíru, česky. Titulní strana tištěna v černé barvě. Volné archy v papírové obálce. Frontispis (barevný lept), obálka, iniciály a vydavatelská značka Pavel Šimon, ručně kolorováno akvarelem. Vytiskl Jaroslav Picka v Praze jako jediný výtisk - "zkušební tisk" (značeno v tiráži) pro autora - ke dni 20. srpna 1953. Velmi dobrý stav, pouze několik drobných skvrn a lehce pokrčené okraje obálky.

Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Vydražená cena: 1 500 Kč