A74/163
Cyril Bouda (1901-1984)
Ladislav Hodný (1943)
Z PAMĚTÍ HECTORA BERLIOZE
1978
Vel. 4°, 28,5x20,7 cm. 44 číslovaných s., česky, přeložila Jaroslava Pippichová, vybrala a sestavila Helena Glancová. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Frontispis a 6 dalších původních (dvoubarevných) převážně celostránkových litografií C. Boudy. Pevná celokožená (hnědá teletina s barevnou aplikací a zlaceným dekorem) nakladatelská vazba L. Hodného ml., hřbet se zlatými typy, značeno na zadním přídeští zlatou ražbou "LH78". Vydal Supraphon n. p. v Praze roku 1978 jako 11. svazek bibliofilské edice Polyhymnia a 46. sv. v edici Lyry Pragensis v celkovém nákladu 200 číslovaných výtisků na ručním papíru z Velkých Losin, tento exemplář nese č. 46. Kartonové pouzdro.
Perfektní stav, pouze nepatrné oděrky na zadní straně vazby.
Ladislav Hodný - umělecký knihař a malíř. V letech 1954-1957 se vyučil knihařem u svého otce Ladislava Hodného st. 1958-1961 absolvoval Učňovskou školu knihařskou v Novém Jičíně a 1961-1965 Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně u prof. Karla Langera, Jindřicha Svobody a Jaroslava Lukeše. Dokladem kvality jeho díla jsou nejen samostatné a kolektivní výstavy doma i v zahraničí (např. ve Švýcarsku, Německu, Rakousku, Anglii, Belgii, Holandsku, Francii, Slovensku a Maďarsku), ale i účast na mezinárodních sympoziích a přednáškách, např. v roce 1997 Helen Warren de Golyer Triennial Exhibition and Award for Amer Bookbinding – Bridwel Library, Dallas, Texas. Za svou práci získal řadu uznání a ocenění, např. 1981 Čestné uznání za experimentální knižní vazbu na Trienále umělecké knižní vazby v Brně, 1982 Čestné uznání v soutěži Nejkrásnější kniha roku či 1989 Cena Lyry Pragensis, Kroměříž. Jeho tvorba je zastoupena v mnoha veřejných a soukromých sbírkách po celém světě.
Vydražená cena: 11 000 Kč