Hlavní stránka > Aukce > 74. Médium Papír > Bez názvu

A74/186

Jan Kubíček (1927-2013)

BEZ NÁZVU

1979/1980
Dvojice grafik. Serigrafie na papíru, 64,3x46,3 cm a 63,4x45,8 cm. Sign., dat. a čísl. tužkou vpravo dole "5/50 a 2/50". Oba tisky mají drobnou skvrnu v obrazové ploše a lehce pokrčený okraj listu.

Jan Kubíček - český akademický malíř, grafik, ilustrátor a fotograf. 1953 absolvoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, 1957 pak na scénografii na AMU. Od r. 1959 byl členem SČSVU, od 1957 evidován při ČFVU, dále byl členem skupiny Křižovatka a sdružení Hollar. Jako výtvarný umělec se zúčastnil mnoha výstav, samostatně vystavoval od r. 1954. Od r. 1957 pracoval ve svobodném povolání jako malíř, grafik, ilustrátor a průmyslový výtvarník. Fotografoval od r. 1947. Kubíčkovy fotografie navazují na vlivný trend imaginativně přetvářené civilistní tématiky v čsl. fotografii (např. Štyrský, Hák, Reichmann, Medková aj.). Výrazně jej také ovlivnila česká výtvarná scéna (lettrismus, strukturální abstrakce, dekoláže apod.).

Vyvolávací cena: 12 000 Kč
Vydražená cena: 17 000 Kč