A74/223
Antonín Gribovský (1933-1989)
CECH
1960
Bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina, 22x17 cm. Verso značeno autorským razítkem, název díla "Cech" a datace.
Antonín Gribovský - český fotograf a výtvarník. Narodil se v Brně, vyučil se strojním zámečníkem a pracoval ve Zbrojovce. Dále se učil u brněnského sochaře a řezbáře Jana Vaňka a od poloviny 20. století se věnoval výtvarné práci, fotografoval a knižně publikoval své snímky především z moravských krajů. Byl členem např. tvůrčí skupiny DOFO, založené roku 1958 v Olomouci, kde v závěru svého života působil a také zemřel, dále Tvůrčí skupiny Máj 57, Klubu fotografů města Brna a SČVU.
Vydražená cena: 4 000 Kč