Hlavní stránka > Aukce > 74. Médium Papír > Eva Vodičková

A74/224

Miloš Budík (1935-2023)

EVA VODIČKOVÁ

60. léta 20. stol.
Černobílá fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina 40x30 cm. Verso značeno autorským razítkem. Ohnuté rohy.

Brněnský fotograf. Studium na pražské FAMU nedokončil. Výraznější výstavní úspěchy na mezinárodních soutěžích amatérské fotografie se dostavily již koncem 50. let, kdy se také začal fotografováním živit. Podílel se spolu s K. O. Hrubým a V. Reichmannem na fotografické publikaci Brno. V roce 1965 se stal jedním ze zakladatelů umělecké skupiny VOX, kam dále patřili např. K. O. Hrubý, J. Beran či A. Hinšt. Pracoval pro časopisy Host do domu, Dokořán či Věda a život, kde se začal věnovat i dokumentární fotografii. Po rozpadu skupiny obrátil v 70. letech svou pozornost ke krajině, především Vysočině. Portrétoval také významné osobnosti vědy, kultury a sportu. Jeho dílo je zastoupeno v řadě domácích i zahraničních uměleckohistorických sbírek. K jeho 75. narozeninám se v Domě umění města Brna uskutečnila retrospektivní výstava Rozhovor o světle.

Vyvolávací cena: 5 000 Kč