A74/244
Pavel Hudec Ahasver (1941)
BEZ NÁZVU
1984
Bromostříbrná fotografie, původní autorský kontaktní pozitiv na polomatném papíru, 23x17 cm (23,8x18 cm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora a datace.
Pavel Hudec Ahasver - český fotograf slovenského původu. Do Prahy přišel na začátku 60. let 20. století. Vystudoval zde FAMU u prof. J. Šmoka. Fotografie začal publikovat pod pseudonymem „Ahasver“. Zpočátku zaujal především svými akty. Ty však v období normalizace nemohl publikovat, takže se věnoval spíše zátiším. Po revoluci začal pořádat výstavy v Čechách a ve Velké Británii.
Vyvolávací cena: 2 000 Kč