Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Neuer Prager Tytular und Logiaments CALENDER

A75/003

Jan František Novák (1683-1753)

NEUER PRAGER TYTULAR UND LOGIAMENTS CALENDER

[1750]
Zu Ehren deß S. Wenceslai Fürsten, Martyrers, und Patrons deß Königreichs Böheim. Beschrieben durch Christian Joachim von Chotieschau &c. Auf das 1751. Jahr, Welches ein Gemein Jahrs ist. (...) Gedruckt in Carolin : bey der Wittiblabounnin. Vel. 8°, 20,2x16 cm, [56] l., 63 čísl. s., [6] l., 95 čísl. s., [9] l.; německy. Titulní list v mědirytinovém rámu: po stranách medailony s poprsími svatých, dole veduta Prahy, sign. a dat. na dolním okraji "F. Girsch A.1737"; viněty, vlysy. Pevná vazba v červené kůži se zlatě raženým dekorem, na přední i zadní desce uprostřed erbovní motiv, hřbet se 4 vazy. Tisk: Praha: Kateřina Labounová (činná 1749-1768), faktor Josef Antonín Kotting. Knižní blok ve velmi dobrém stavu, vazba mírně odřená, chybí tkaničky.

Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Vydražená cena: 3 700 Kč