Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Prag im neunzehnten Jahrhunderte

A75/010

Vincenc Morstadt (1802-1875)

Různí autoři

PRAG IM NEUNZEHNTEN JAHRHUNDERTE

ca 1850
Vel. 21,6x28,5 cm. 30 vedut Prahy (předleptané oceloryty) s německými doprovodnými texty (chybí č. 15: Malostranské náměstí). Pevná plátěná vazba se slepotiskovým a zlaceným dekorem, zlaté ořízky. Vydal Karl André v Praze okolo roku 1850. Na albu se podílelo více grafiků, značeno: "V. Morstadt ad nat. del.", "J. Eissner sc. aqua forti Viennae.", "J. Axmann sculpt. direx.", "H. Winkles sculps.", "Nach d. Nat. gez. v. Morstadt u. Würbs.", "Gest. v. A. Fesca.", "Friedr. Geissler scp.", "Nach d. Natur v. Merklas u. Würbs.", "Wěnc. Merklas del. et sc.", "Payne sc.", "Christoph Kummet scp. Nbg.", "Gez. u. Gest. von J. Rybička.", "Nach d. Nat. gez. v. Würbs.", "Susemihl in Darmstadt sc."., "Nach d. Nat. gez. v. Kroll.", "Carl Mayer impressit.". Vazba mírně odřená, stránky místy skvrnité, okraje / rohy nepatrně roztřepené, celkově dobrý stav, chybí list č. 15.

Vyvolávací cena: 10 000 Kč
Vydražená cena: 12 000 Kč