Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Dvojice exlibris

A75/016

Johann Christoph Sysang (1703-1757)

DVOJICE EXLIBRIS

17. - 18. stol.
Ex libris Johann Peter von Ludewig, 1719. Mědirytina na ručním papíru, 20,9x15,1 cm (tisková plocha), 22x17,3 cm (list), sign. vlevo dole v borduře tiskové plochy "Sysang sc. Halae". Papír lehce skvrnitý, jinak velmi dobrý stav. Spolu: ALIUS IDEM ("Vždy jiný - a vždy tentýž"). Hen(ry) Aston, Esq(uire). Mědirytina (lept) na ručním papíru, 8,9x11 cm (tisková plocha - ovál), 9,5x12,5 cm (list), sign. dole uprostřed v tisku: "Mordecai Sculp". Johann Peter von Ludewig (1668-1743) - právník a dějepisec, od r. 1705 profesor práva na univerzitě v Halle. R. 1719 povýšen císařem Karlem VI. do šlechtického stavu. Od r. 1722 kancléř univerzity v Halle.

Johann Christoph Sysang (též Sisang) - lipský kreslíř a mědirytec, žák Martina Bernigerotha. Ve 20. - 30. letech 18. století působil v Praze. Více: https://www.encyklopedieknihy.cz/index.php/Johann_Christoph_Sysang

Vyvolávací cena: 1 800 Kč