Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Dvojice vedut Prahy

A75/041

Barthélemy Lauvergne (1805-1871)

DVOJICE VEDUT PRAHY

ca 1840-1860
Staroměstská mostecká věž (Vue de la Porte du Pont de la Vieille Ville á Prague). Barevná litografie na papíru, tisková plocha 36x24,3 cm (celkový rozměr s rámem 60,5x43,7 cm), pod tiskovou plochou uveden autor předlohy "Dessiné par (Barthélémy) Lauvergne, litograf "Lith. par Fichot", vydavatel "Paris_Arthus-Bertrand éditeur" a tiskař "Imp. (Benard) Lemercier á Paris". Chrám Sv. Víta (Prague / Eglise St. Veit an Hradschin. / 19 / Prag / St. Veitskirche auf dem Hradschin.). Barevná litografie na papíru, tisková plocha 40,5x28,2 cm (celkový rozměr s rámem 61,5x44,5 cm), pod tiskovou plochou uvedeni: autor předlohy "Peint. par Aug(uste) Mathieu" (1810-1864), tiskař "Imp. par Lemercier, á Paris", litograf "Lith par Monthelier", figurální stafáž "fig. par Bayot", slepotisková razítka vydavatelů "H. Jeannin, éditeur d`estampe" a "Goupil & Vibert, éditeurs á Paris". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Barthélemy Lauvergne byl námořní navigátor a malíř.

Vyvolávací cena: 3 500 Kč
Vydražená cena: 5 100 Kč