A75/061
František Tichý (1896-1961)
DIVADELNÍ SCÉNA
1955
Akvarel na papíře 17x13 cm (výřez), signováno a datováno tužkou uprostřed dole pod obrazovou plochou "Tichý 55".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.
Vyvolávací cena: 45 000 Kč
Vydražená cena: 76 000 Kč
Vydražená cena: 76 000 Kč