A75/109
Francesco Guardi - následovník (1712-1793)
KYTICE
18. stol.
Olej na plátně, 72x83 cm.
Typicky rozvolněná kompozice s dominantní bronzovou vázou na desce stolu s mohutnými květy máků, anemon, ostrožek růží a plně rozkvetlého holandského tulipánu je doplněna mimo diagonální kompozici padajícími květy povijnice a hvozdíku.
Rentoilováno v 19. stol.
Významný benátský malíř období rokoka, který vyšel z tradice benátské malby květin (např. Elisabetta Marchioni ca. 1630 - 1710) a ovlivnil svým pojetím malby květin širokou skupinu italských tvůrců, jejichž jména v některých případech známe, jindy je označujeme zástupným jménem, např. Pseudo Guardi, případně Maestro dei fiori guardeschi, případně jsou obrazy označovány jako "Benátská zátiší s květinami".