A75/113
Josef Mössmer (1780-1845)
PASTORÁLNÍ KRAJINA
1830
Pastorální krajina, olej na dřevě, 45x58 cm, signováno a datováno vpravo dole. Rámováno.
Josef Mössmer vídeňský krajinář a litograf. Zpočátku studoval u svého otce Johanna. V roce 1796 začal studovat na Umělecké akademii ve Vídni u Friedricha Augusta Branda a Martina von Molitora. Po ukončení studia byl jmenován profesorem krajinomalby (1815 – 1845). Mezi jeho studenty patřili Emanuel Stöckler, Johann August Heinrich, Franz Xaver Reinhold, Anton Altmann a Friedrich Loos. Povzbuzoval své studenty, aby pracovali ve volné přírodě.
Vyvolávací cena: 60 000 Kč