Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Zastávka na cestě

A75/121

Karl Pischinger (1823-1886)

ZASTÁVKA NA CESTĚ

Olej na plátně, 41x33,5 cm. Rámováno ve zlaceném dobovém rámu. Značeno vpravo dole "K. Pischinger". Stav A. Rentoilováno.

Carl (Karl) Pischinger - studoval na vídeňské akademii a byl znám jako výjimečný animalista a krajinář. Jeho díla jsou k vidění v Rakouské národní galerii "Belvedere", v Moravské galerii i v dalších muzeích. Literatura: H. Fuchs "Die Österreichischen Maler", Vídeň, 1975.

Vyvolávací cena: 22 000 Kč