A75/121
Karl Pischinger (1823-1886)
ZASTÁVKA NA CESTĚ
Olej na plátně, 41x33,5 cm. Rámováno ve zlaceném dobovém rámu. Značeno vpravo dole "K. Pischinger". Stav A. Rentoilováno.
Carl (Karl) Pischinger - studoval na vídeňské akademii a byl znám jako výjimečný animalista a krajinář. Jeho díla jsou k vidění v Rakouské národní galerii "Belvedere", v Moravské galerii i v dalších muzeích. Literatura: H. Fuchs "Die Österreichischen Maler", Vídeň, 1975.
Vyvolávací cena: 22 000 Kč