A75/125
Luděk Marold (1865-1898)
PAŘÍŽ, STUDIE
90. léta 19. stol.
Studie, olej na plátně, 61,5x43,5 cm. Vlevo dole v obrazové ploše značeno "Paris Quai ...", vpravo dole v obrazové ploše věnování." Na upomínku svým přátelům... (Rohoskovim?) ... 98". Rámováno, rám značen autorským štítkem "L. MAROLD". Dedikace pravděpodobně dopsána později, již po návratu z Paříže zpět do Prahy. Bravurní zkratka zobrazující momentku z tržiště na nábřeží Seiny z úseku knihkupců a antikvářů.
Posudek Dr. Šárky Leubnerové.
Luděk Marold – malíř, ilustrátor a karikaturista; žák pražské (M. Pirner) a mnichovské akademie. Virtuózní kreslíř spojující naturalismus se silným senzualismem (ostře viděné momentky z městského prostředí a mondénního světa). Úspěšný ilustrátor (zejména řada ilustrací pro francouzská nakladatelství) a tvůrce plakátů. Autor panoramatického obrazu Bitva u Lipan.
Vydražená cena: 500 000 Kč