A75/126
Adolf Liebscher (1857-1919)
BITVA U KRESČAKU
Olej na kartonu, 24,5x17 cm. Rámováno, značeno vpravo dole monogramem "AL", na zadní straně štítek s rukopisným přípisem: "6/80 Majetek Olgy Dvořákové - Liebscherové A. Liebscher: Bitva u Kröscachu potvrzuje (?) Liebscher".
Adolf Liebscher - malíř a ilustrátor, náležel ke generaci Národního divadla. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni u prof. F. Laufbergera, E. A. Donatiniho. Jeho tvorba vychází z vídeňského akademismu, objevují se v ní také prvky symbolismu. Věnoval se malbě historických námětů z českých dějin, výzdobě architektury, portrétům. Pro Národní divadlo vytvořil osm lunetových alegorií dramatických umění.
Vydražená cena: 7 100 Kč