Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Soubor dvou ilustrací "Pieseň-těrchovská"

A75/127

Martin Benka (1888-1971)

SOUBOR DVOU ILUSTRACÍ "PIESEŇ-TĚRCHOVSKÁ"

1950-1955
Akvarel na papíru, 36,5x25,5 cm (52,5x37,5 cm). Obě ilustrace signovány monogramem v obrazové ploše. Jedna ilustrace tužkou pod obrazovou plochou "študia k piesňam-M Benka", druhá značena tužkou pod obrazovou plochou "pieseň-těrchovská". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Vynikající ukázka Benkovy tvorby vrcholné tvůrčí etapy.

Vyvolávací cena: 100 000 Kč
Vydražená cena: 120 000 Kč