A75/128
Hubert Kovařík (1888-1958)
Z PASTVY
1945
Olej na plátně, 68x99,5 cm. Signováno a datováno v obrazové ploše vpravo dole červeně "HKo 45". Rámováno.
Hubert Kovařík - sochař, keramik, malíř a grafik, studoval na Kunstgewerbeschule ve Vídni a soukromě u Antona Hanaka. Po vzniku Československé republiky krátce působil v Kunštátské keramice, v roce 1922 si zřídil vlastní umělecko-řemeslnou dílnu ve Svitávce. Roku 1925 získal čestný diplom na Mezinárodní výstavě dekorativních umění v Paříži a v roce 1930 Grand Prix na mezinárodní výstavě v Lüttichu.
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
Vydražená cena: 26 000 Kč
Vydražená cena: 26 000 Kč