A75/137
Viktor Klen (1870-1939)
PODKRKONOŠÍ
Horská krajina, v pozadí Krkonoše. Olej na plátně, 80x110 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Stav A.
Viktor Klen navštěvoval École nationale des Arts decoratifs v Paříži, v letech 1890 – 1896 uměleckoprůmyslovou školu v Praze a v letech 1896 – 1897 Akademii umění v Praze. Byl žákem profesora J. V. Myslbeka a soukromě i Ant. Slavíčka. Od roku 1898 byl profesorem kreslení na střední škole. Tvořil sujety figurální, podobizny i krajiny. Původně se věnoval i sochařství.
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
Vydražená cena: 3 000 Kč
Vydražená cena: 3 000 Kč