A75/138
Viktor Klen (1870-1939)
MALÁ KRAJINA
Olej na kartonu, 33,5x42 cm, rámováno, zaskleno, signováno vpravo dole. Stav A.
Viktor Klen navštěvoval École nationale des Arts decoratifs v Paříži, v letech 1890 – 1896 uměleckoprůmyslovou školu v Praze a v letech 1896 – 1897 Akademii umění v Praze. Byl žákem profesora J. V. Myslbeka a soukromě i Ant. Slavíčka. Od roku 1898 byl profesorem kreslení na střední škole. Tvořil sujety figurální, podobizny i krajiny. Původně se věnoval i sochařství.
Vyvolávací cena: 3 800 Kč
Vydražená cena: 5 000 Kč
Vydražená cena: 5 000 Kč