A75/155
Bohumír Matal (1922-1988)
POSTAVA (ČLOVĚK VE MĚSTĚ, MĚSTO V ČLOVĚKU)
1947
Tempera a olej na křídovém papíru, 33,5x60 cm. Rámováno, zaskleno.
Jeden ze vzácných reprezentantů cyklu "Člověk ve městě, město v člověku", kterému se Matal věnoval v letech 1946 -1948 a v němž reflektoval civilizační vliv "pokroku". Význam tohoto díla podtrhuje i skutečnost, že byl vybrán do rozsáhlé celoživotní retrospektivní výstavy, která proběhla v Brně v Domě umění v roce 1999. Na reversu označení původu a sbírkové razítko sběratele, dále štítek Vystaveno v DUmB prosinec až únor 1999 s razítkem a tištěným logem Domu umění.
Na okrajích patrné drobné zlomy.