A75/204
PÁROVÉ HODINY - AMFORY
Francie
1800
Párové empírové hodiny ve tvaru vejčitých amfor s vysokými uchy ve tvaru "Labutích hlav" ve zlaceném bronzu a zelené patině. Smaltovaný ciferník signovaný G. Spery à Verdun. Římské číslice pro celé hodiny, půlové bití. Rozměr 40x14x14cm.
Chybí kyvadlo, klíčky oba původní, chod nezjišťován..
viz: Pierre Kjellberg; Encyclopédie de la pendule française du Moyen-Âge au XXe siècle; 2005 s.378.
Vyvolávací cena: 145 000 Kč