Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Párové hodiny - amfory

A75/204

PÁROVÉ HODINY - AMFORY

Francie 1800
Párové empírové hodiny ve tvaru vejčitých amfor s vysokými uchy ve tvaru "Labutích hlav" ve zlaceném bronzu a zelené patině. Smaltovaný ciferník signovaný G. Spery à Verdun. Římské číslice pro celé hodiny, půlové bití. Rozměr 40x14x14cm. Chybí kyvadlo, klíčky oba původní, chod nezjišťován.. viz: Pierre Kjellberg; Encyclopédie de la pendule française du Moyen-Âge au XXe siècle; 2005 s.378.

Vyvolávací cena: 145 000 Kč