A75/207
KLAVÍR
Berlín
cca 1830-40
Takzvaný "žirafí klavír" (“forte-piano en giraffe”) je fortepiano se svislými strunami v tomto případě se symetrickou rezonanční skříní. Nabízený nerestaurovaný nástroj byl postaven kolem roku 1830. Uvnitř je tkaninou potažený rám, který sloužil jako prachový filtr, prolamovaná čelní deska, konstrukce z habrového, smrkového a bukového dřeva, dýhováno plamenným mahagonem. Klaviatura, nesená po stranách zlacenými figurami delfínů, se šesti oktávami, dole ohraničená E,, nahoře f```. Šířka klávesnice 99 cm. Značeno smaltovaným štítkem se jménem a adresou J Müller Mauerstaase No. 35 in Berlin. Rozměr 206x121x57cm.
Stav odpovídající stáří.
Před kompletní renovací..
Extrémě raritní kus, srov: https://www.dorotheum.com/de/l/8740928/, https://www.piano-palme.de/en/sales/other-keyboard-instruments/97-giraffenklavier
Vydražená cena: 250 000 Kč