Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Habánský talíř

A75/303

HABÁNSKÝ TALÍŘ

Západní Slovensko, 1700
Hlubší kruhový talíř se širokým plochým okrajem, habánská fajáns, bělavá poleva, na okraji zdobeno malbou vysokožárnými barvami (s manganovou kresbou) s motivem věnce ze zelených lístků s iniciálami "MI:" a letopočtem "1700". Talíř je zezadu opatřen montáží k zavěšení na stěnu. Ø 32,5 cm. Neznačeno. Stav B. 2 vlasové praskliny na okraji, drobné oděrky, krakelovaná glazura, jinak velmi dobrý stav.

Vyvolávací cena: 70 000 Kč
Vydražená cena: 120 000 Kč