Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Džbán pyskatý

A75/310

DŽBÁN PYSKATÝ

Západní Slovensko, Sobotiště, 19. stol.
Fajánsový džbán hruškovitého tvaru s páskovým uchem spojeným s okrajem, bíle glazovaný, malovaný florální dekor ve vysokožárných barvách s vlastnickým přípisem pod hrdlem: "PAWEL GAKUROWYCH", kolem hrdla a v dolní části žlutá linka a florálně-ornamentální bordura. V. 28 cm. Neznačeno. Stav restaurováno.

Vyvolávací cena: 15 000 Kč