A75/310
DŽBÁN PYSKATÝ
Západní Slovensko, Sobotiště, 19. stol.
Fajánsový džbán hruškovitého tvaru s páskovým uchem spojeným s okrajem, bíle glazovaný, malovaný florální dekor ve vysokožárných barvách s vlastnickým přípisem pod hrdlem: "PAWEL GAKUROWYCH", kolem hrdla a v dolní části žlutá linka a florálně-ornamentální bordura.
V. 28 cm.
Neznačeno.
Stav restaurováno.
Vyvolávací cena: 15 000 Kč