A75/536
TROJICE ŠPINDL STROJKŮ
Německo, Švýcarsko, Rakousko,
18. stol.
Tři nekompletní špindlové strojky, značené:
Theodor Avril 2176; Seb. Friedl in Friedberg a Ioseph Nickl W. (Wien?) - zde zachovaný smaltovaný ciferník s římskými číslicemi.
Stav D.
Théodore Avril pracoval jako hodinář v Ženevě snad ještě na konci 18. století . Již kolem roku 1738 se stal obchodním partnerem Gédéona Martina, Jeana Guigneura a Auguste Prêvosta, vstoupil do společnosti Avril, Guigneur & Cie., která existovala až do roku 1750. Théodore Avril byl ženatý s Marthou Catherine Ritterovou (1683-1743). Vzhledem k věku manželky a datu svatby jeho dcery (1770) lze datovat jeho aktivity již v první polovině 18. stol. Podle aukční síně Dr. H. Crott pravděpodobně pracoval také jako hodinář v Paříži. Jako královský hodinář byl zodpovědný za hodiny na zámku Fontainebleau za vlády Ludvíka XV.
Vydražená cena: 7 000 Kč