Hlavní stránka > Aukce > 75. Vánoční aukce umění a starožitností > Zlaté kapesní hodinky Tavannes

A75/539

ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY TAVANNES

Švýcarsko, 1. třetina 20. stol.
Zlaté tříplášťové kapesní hodinky, vnější plášť s raženým a gravírovaným dekorem, bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny, červenými 24hodinovými hodnotami, značen "CHRONOMETRE TAVANNES WATCH CO", opatřen dvojicí modřených ruček a samostatnou vteřinovkou. Strojek s kotvovým krokem, na vnitřní straně pláště značeno "GRANDS PRIX BRUXELLES 1910 ET BERNE 1914 ANCRE DE PRECISION TAVANNES WATCH Co", sériové č. 9549361/98, švýcarské a německé punc. značky, ryzostní č., na krčku čsl. punc. zn. pro cizí zboží Z-34, Ø 5 cm (ciferník 4,1 cm), Au 585/1000. Stav A. Jdoucí.

Vyvolávací cena: 8 000 Kč
Vydražená cena: 22 000 Kč