A76/005

Giovanni Battista Piranesi (1720-1778)

1775
... o sia Guida per la citta` di Roma divisa in dieci giornate... Vel. 16°, 15,5x10,2 cm. 218 číslovaných s., italsky. Alegorie Říma na předtitulu, složená mapa města ve frontispisu, dřevorytové iniciály, viněty a ilustrace v textu + 7 složených příloh s vyobrazením nejvýznamnějších chrámů, některé vyryl G. B. Piranesi. Pevná kartonová vazba, mramorovaná ořízka. Vydáno v Římě roku 1775: Dalle stampe del Casaletti a Sant` Eustachio. Vazba na začátku a na konci knihy rozvolněná, některé listy drobně poškozené, restaurované; papír místy skvrnitý, úbytky v oblasti hřbetu, celkově dobrý stav.

Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Vydražená cena: 32 000 Kč