A76/034
Jules Verne (1828-1905)
Zdeněk Burian (1905-1981)
8 SVAZKŮ VERNEOVEK S ILUSTRACEMI ZDEŇKA BURIANA
1937 - 1948
Vel. 8°, 23,5x17 cm, přeložil Zdeněk Hobzík. Ilustroval Zdeněk Burian. Titulní strana tištěna v černé barvě. Pevná celoplátěná/poloplátěná červená vazba. Vytisklo a vydalo Nakladatelství Jos. R. Vilímek v Praze. Velmi dobrý stav.
Dvacet tisíc mil pod mořem. 350 číslovaných s., česky. VII. vydání, 1937. Při hřbetě částečně vytržen frontispis.
Dva roky prázdnin. 247 číslovaných s., česky. VIII. vydání, 1938.
Patnáctiletý kapitán. 291 číslovaných s., česky. IV. vydání, 1938. Původní, částečně neodborně restaurovaný papírový přebal.
Tajuplný ostrov. 475 číslovaných s., česky. VI. vydání, 1939. Vyrudlý a mírně rozvolněný hřbet, několik drobných skvrn, mírně poškozený roh.
Děti kapitána Granta. 491 číslovaných s., česky. V. vydání, 1940. Zlacenka z desek částečně setřená.
Nový hrabě Monte Cristo. 357 číslovaných s., česky. V. vydání, 1941.
Tajemství pralesa. 232 číslovaných s., česky. VIII. vydání, 1947. Původní, částečně neodborně restaurovaný papírový přebal.
Hvězda jihu. 159 číslovaných s., česky. V. vydání, 1948. Původní, částečně neodborně restaurovaný papírový přebal.
Vydražená cena: 12 000 Kč