A76/040
Hermann Struck (1876-1944)
DIE KUNST DES RADIERENS
1920
Vel. 8°, 22,8x18,2 cm. 279 číslovaných s., německy, il. a 6 originálních grafických příloh od Maxe Liebermanna, Paula Bauma, Hanse Meida, Edvarda Muncha, Hermanna Strucka a Maxe Slevogta. Původní pevná lepenková vazba se zlatě raženým dekorem. Vydal Paul Cassirer v Berlíně roku 1920. 4. rozšířené a vylepšené vydání. Na předposlední straně značeno razítkem "PAVEL CHOC, Praha XII, Dykova 29.", podpis P. Choce na titulní straně.
Provenience: ze sbírky MUDr. Jiřího Kačera.
Velmi dobrý stav, pouze lehce odřená, ušpiněná a nepatrně rozvolněná vazba, přední přídeští odborně přilepeno k bloku.
Vyvolávací cena: 15 000 Kč