Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Rukopisy Zelenohorský a Králodvorský, přednostní výtisk

A76/064

Jan Konůpek (1883-1950)

Antonín Tvrdý (1888-1961)

RUKOPISY ZELENOHORSKÝ A KRÁLODVORSKÝ, PŘEDNOSTNÍ VÝTISK

1927
Vel. 4°, 31x21 cm. 79 číslovaných s., česky. Obsahuje 8 leptů J. Konůpka. Pevná celokožená vazba (vepřovice) se zlatě raženým dekorem, hřbet s 5 vazy a zlatými typy, horní zlatá ořízka - svázal Antonín Tvrdý v Praze. Vydal Karel Janský v Praze roku 1927 jako 9. svazek knihovny Stožár v nákladu 115 výtisků na ručním papíru NETTUNIA. K 10 výtiskům připojeny lepty ve zvláštním sledu na císařském japanu, tento exemplář nese č. 3. V tiráži slepotiskové razítko edice a podpis J. Konůpka. Sada signovaných leptů navíc je adjustována v paspartách a uložena v pevných polokožených deskách se zlatou ražbou. Vše ve společném kartonovém pouzdru. Kartonové pouzdro poškozeno.

Typograf, umělecký knihař.

Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Vydražená cena: 40 000 Kč