A76/064
Jan Konůpek (1883-1950)
Antonín Tvrdý (1888-1961)
RUKOPISY ZELENOHORSKÝ A KRÁLODVORSKÝ, PŘEDNOSTNÍ VÝTISK
1927
Vel. 4°, 31x21 cm. 79 číslovaných s., česky. Obsahuje 8 leptů J. Konůpka. Pevná celokožená vazba (vepřovice) se zlatě raženým dekorem, hřbet s 5 vazy a zlatými typy, horní zlatá ořízka - svázal Antonín Tvrdý v Praze. Vydal Karel Janský v Praze roku 1927 jako 9. svazek knihovny Stožár v nákladu 115 výtisků na ručním papíru NETTUNIA. K 10 výtiskům připojeny lepty ve zvláštním sledu na císařském japanu, tento exemplář nese č. 3. V tiráži slepotiskové razítko edice a podpis J. Konůpka. Sada signovaných leptů navíc je adjustována v paspartách a uložena v pevných polokožených deskách se zlatou ražbou. Vše ve společném kartonovém pouzdru.
Kartonové pouzdro poškozeno.
Typograf, umělecký knihař.
Vydražená cena: 40 000 Kč