Hlavní stránka > Aukce > 76. Médium papír > Čtveřice hyperionek

A76/065

Různí autoři

Cyril Bouda (1901-1984)

ČTVEŘICE HYPERIONEK

1921, 1924
René Boylesve: Botticelli maluje dobrodružství Nastagia degli Onesti v domě Pucciově ve Florencii. Vel. 16°, 11,3x7,2 cm. 39 číslovaných s., česky, přeložil dr. Fr. Krčma. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Dřevoryty ilustroval C. Bouda. Pevná celokožená vazba s raženým a mořeným dekorem, hřbet se zlatými typy, horní zlatá ořízka, svázal Antonín Tvrdý v Praze. Vydal Karel Janský v Praze roku 1921 jako IX. svazek knihovny "Hyperion" v nákladu 600 výtisků. Různí autoři: In Memoriam Jiřího Wolkera. Vel. 16°, 11,5x7 cm. 61 číslovaných s., česky. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Frontispis a značka edice C. Bouda. Pevná celokožená vazba s raženým dekorem, zlacený hřbet, horní zlatá ořízka, svázal A. Tvrdý v Praze. Vydala Erna Janská v Praze na jaře roku 1924 jako 20. sv. knihovny Hyperion na paměť básníka J. Wolkera. Lucius Apuleius: Amor a Psyche. Vel. 16°, 14,1x8 cm. 64 číslovaných s., česky, přeložil O. Jiráni. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Ilustroval C. Bouda, podepsán pod frontispisem a v tiráži. Pevná celokožená vazba z červeného marokénu se zlatě raženým dekorem, hřbet se zlatými typy, horní zlatá ořízka, svázal A. Tvrdý v Praze. Vydala E. Janská v Praze r. 1924 jako 22. sv. knihovny Hyperion v nákladu 600 výtisků. Básně Karla Hynka Máchy. Vel. 16°, 11,5x7,6 cm. 281 číslovaných s., česky. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Signovaný lept ve frontispisu a značka edice C. Bouda. Pevná celokožená vazba s raženým a mořeným dekorem, hřbet se zlatými typy, horní zlatá ořízka, svázal A. Tvrdý v Praze. Vydala E. Janská v Praze r. 1924 jako 23. sv. knihovny Hyperion a 6. díl spisů Máchových. V tiráži podpis C. Boudy. Kartonové pouzdro.

Vyvolávací cena: 2 000 Kč
Vydražená cena: 2 000 Kč